styl Kolonialny

Przez Redakcja w dniu

(Photo by Gallo Images/Home/Elske Kritzinger)

 

Styl kolonialny

Styl kolonialny to styl aranżacji wnętrz odpowiedni dla każdego, kto marzy o podróżach.

Naturalne materiały, takie jak egzotyczne drewno i ciemne skóry, w połączeniu z pamiątkami z różnych zakątków świata tworzą wyjątkową atmosferę i pozwalają przenieść się myślami do Afryki lub Indii.
Wnętrza w stylu kolonialnym łączą w sobie wpływy kultur afrykańskich, indyjskich, południowoamerykańskich, a nawet polinezyjskich.

Klasyczne elementy brytyjskiego stylu wiktoriańskiego pozwalają natomiast wszystkie te wpływy złączyć w spójną i harmonijną aranżację. Styl kolonialny nie powinien oznaczać przesady, dlatego tak ważne jest właściwe skomponowanie wszystkich elementów wystroju.

Dekoracje są bardzo ważnym elementem stylu kolonialnego – bez nich ciężkie meble przytłoczyłyby całe wnętrze. Elementy ozdobne powinny więc być lekkie i wykonane z jasnych materiałów. Pięknie zaprezentują się na przykład ażurowe figurki z drewna sandałowego lub imitacji kości słoniowej. Obowiązkowym przedmiotem w sypialni w stylu kolonialnym jest natomiast zdobiony parawan. Lekkości wnętrzom dodadzą również jasne tkaniny zdobione dalekowschodnimi motywami kwiatowymi. Żeby podkreślić podróżniczy charakter wnętrz, warto na ścianie powiesić mapę albo użyć jako dekoracji starej walizy.
Obowiązkowym elementem wnętrz urządzonych w stylu kolonialnym są rośliny. Kwiaty doniczkowe pięknie uzupełnią aranżację i dodadzą jej egzotycznego charakteru – świetnie sprawdzą się storczyki lub jaśmin.

Kategoria: Blog | Komentarze: 0

Avatar for Redakcja

Redakcja

Napisz pierwszy komentarz!

Pozostaw odpowiedź