Pantone pokazało Kolor Roku 2021

Przez Redakcja w dniu

Jestem zaskoczona wyborem kolorów na 2021 rok. Tym razem moja intuicja mnie zawiodła. Spodziewałam się Błękitu Paryskiego lub jakiejś mięty, energetycznej czerwieni, a tu do powrotu wraca szary i żółty hmmm…..

a dokłądniej

Kolory roku Pantone 2021: Ultimate Gray i Illuminating. 

Już od 20 lat Pantone pokazuje kolory jakie obowiązują na dany sezon.

Pantone instytut swój wybór określił jako mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu.
Szarość pokazuje w jaki trudnych warunkach znaleźliśmy się wobec pandemii koronawirusa. Jednak z drugiej strony szarość przywodzi na myśl ciche skały, kamienie – coś co stawia opór upływającemu czasowi, symbolizuje moc i siłę. Z kolei cytrynowy odcień żółtego symbolizuje jasną, świeżą, nową, pozytywną energię. To kolor nadziei na to, że po burzy pojawi się słońce. Pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Wesoły, jasny, energetyczny żółty ma podtrzymać nas na duchu, optymistycznie nastroić na przyszłość.

 

Co mogę powiedzieć od siebie o tych kolorach. Jestem przekonana, że gdyby nie sytuacja na świecie wybór był by inny. Tym razem przy wyborze Instytut kierował się czymś innym.

Może to dobrze, że myśl o optymizmie i czasie jaki jest kierowały wyborem. Kolory mają na nas wpływ w mniejszym lub większym stopniu, nawet jeśli nie zdajemy sobie tak werbalnie z tego sprawę.

Wybór dwóch kolorów, to chęć pokazania Yin Yang, pokazania dwóch przeciwności, w końcu szary kojarzy mi się trochę ze smutkiem (tzw. szarość życia), a żółty z energią życia.

Kategoria: Blog | Tags: , , | Komentarze: 0

Avatar for Redakcja

Redakcja

Napisz pierwszy komentarz!

Pozostaw odpowiedź