Kwitnący miesiąc – CZOSNEK NIEDŹWIEDZI

Przez Redakcja w dniu

Zapraszam na projekt: „Kwitnący miesiąc”

W projekcie tym będę prezentowała pojawiające się rośliny kwitnące. Marzec i kwiecień to idealne miesiące aby pozachwycać się jak piękna potrafi być przyroda, nasza flora.

Dzisiaj na tapecie CZOSNEK NIEDŹWIEDZI i kilka ujęć miejsca na rzeką.

Przyrządziliśmy z niego sałatkę z gruszką i serem Blue, a także powstało kilka słoików czosnku zalanego oliwą z oliwek, przepyszna przekąska, kto kiedyś spróbował ten wie.

Kilka słów co to jest ten Czosnek niedźwiedzi. Pokochały go niedźwiedzie i po pierwszym przebudzeniu jest ich to pierwszy pokarm stąd też jego nazwa. Człowiek też go niegdyś kochał powinien myślę nadal kochać ze wględu na bogactwo witamin jakie mają.

Liście czosnku niedźwiedziego są kopalnią witamin i składników mineralnych, jak choćby witaminy A, C, witamin z grupy B, potasu, żelaza, magnezu oraz fosforu. Zawiera też saponiny (związki należące do glikozydów). Słynne bakteriobójcze właściwości oraz* intensywny zapach czosnek zawdzięcza* allicynie i związkom siarki.

Najważniejszymi związkami zawartymi w czosnku niedźwiedzim są związki siarki. Dzięki nim wykazuje on właściwości przeciwnowotworowe, jest skuteczny w leczeniu schorzeń reumatycznych, a także działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo, a tym samym pomaga uporać się z jesienno-zimowymi infekcjami. Warto wiedzieć, że siarka jest m.in. podstawowym składnikiem białka skóry, włosów i paznokci, dlatego czosnek niedźwiedzi pomoże utrzymać je w dobrej kondycji. Poza tym czosnek niedźwiedzi wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego, ponieważ obniża stężenie cholesterolu, zmniejsza ryzyko zakrzepów i wyrównuje poziom ciśnienia tętniczego. Wspomaga również trawienie i zapobiega wzdęciom, dlatego warto go dodać dodatek do sałatek, zup, serów czy twarogu.

 

 

Kategoria: Blog | Komentarze: 0

Avatar for Redakcja

Redakcja

Napisz pierwszy komentarz!

Pozostaw odpowiedź