Styl Boho

Przez Redakcja w dniu

Styl BOHO

Styl BOHO to przede wszystkim wolność i oryginalne, odważne połączenia. Świetnie sprawdzają się meble i dodatki zaczerpnięte ze stylu folkowego i vintage.
Boho swoją nazwę zawdzięcza estetyce artystycznej bohemy lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Tworzyli ją ludzie, którzy za nic mieli konwenanse i ogólnie przyjęte reguły. W efekcie styl boho łączy naleciałości z różnych kultur i stylów, a w tym przede wszystkim pozwala sobie na dużą dozę swobody. Boho jest zatem świetnym przepisem na optymistyczne wnętrze o zróżnicowanej stylistyce.

  • Boho to mieszanina etnicznego wzornictwa, motywów kwiatowych i roślinnych. Najlepiej jest oczywiście zarezerwować dla nich miejsce wśród domowych tekstyliów, których w boho nie brakuje. Wzorzyste tkaniny stosuje się w roli zasłon, narzut na łóżko czy sofę, jako poszewki poduszek dekoracyjnych i różnego rodzaju zwiewnych kotar. Zazwyczaj są one bajecznie kolorowe, ale niekoniecznie.
  • W stylu boho świetnie sprawdzają się białe i kremowe koronki oraz bawełniane sznurki. Zasłony lub narzuty wykonane z koronkowego materiału dodają całej aranżacji nieco romantycznego charakteru.
  • Myślę, że w Boho można szaleć . Dlatego obok wzorzystych tkanin i białych koronek w boho świetnie sprawdzają się futrzane poduchy, narzuty i dywany ze sztucznego futerka.
    Ten wnętrzarski eklektyzm ma jednak pewien wspólny mianownik – chodzi oczywiście o wspomniane już wyżej materiały. Drewno, wiklina i trawa morska będą idealnym odniesieniem dla dekoracji utrzymanych w różnej stylistyce.

Istnieją jednak takie dekoracje, które są znakiem rozpoznawczym stylu boho. To np. makramy, czyli kwietniki i dekoracje ścienne wykonane specjalną techniką splatania bawełnianych sznurków. Ich jasna barwa dobrze wpisuje się w naturalne odniesienia, jakich w boho nie brakuje. Kolejnym elementem są bambusowe lampy wiszące – nie dość, że wyglądają świetnie, to po włączeniu światła ich ażurowe klosze sprawiają, że światło i cień tworzą efektowną grę w pomieszczeniu. Do zestawu dekoracyjnego w stylu boho dodaj jeszcze lustra w ciekawych ramach, lampiony zdobione etnicznymi wzorami oraz dywany, a styl artystycznej bohemy masz jak w banku.
W aranżacji wnętrz w stylu boho świetnie sprawdzają się stare pamiątki rodzinne, przedmioty przywiezione z podróży czy wreszcie tak niepozorne dekoracje, jak książki czy czasopisma, które też można ciekawie wykorzystać w stylizacji wnętrza. W boho możesz pozwolić sobie na dużą dozę dowolności i zestawiać z sobą elementy wystroju, które tylko pozornie nie sąsiadują ze sobą we wnętrzarskiej układance.

 

Kategoria: Blog | Komentarze: 0

Avatar for Redakcja

Redakcja

Napisz pierwszy komentarz!

Pozostaw odpowiedź